přihlásit! | registrovat!


[CNW:Counter]

AKTUALITY

531
Vloženo 2012-04-19 06:05:38 uživatelem jana.klinerova
Jiří Čepelák o prvním závodu IMČR ve Vranově u Brna


První velký závod letošní roku se jel Inter mistrovství České republiky v motokrosu pod hlavičkou ČSMS na ve Vranově u Brna. Trať byla skvěle připravena a navíc nám i vydrželo přát počasí.
V kvalifikaci jsem sice obsadil "až" pátou příčku, nicméně do závodu jsem si věřil a byl rozhodnutý bojovat o umístění na stupních vítězů.
Povedl se mi start na třetím místě a ihned v úvodu jsem se dostal před druhého M. Žeravu za záda F. Richiera. Ten byl pro tento závod jasným favoritem, což potvrdil i skvělým kvalifikačním časem. Ale dokázal jsem s ním držet krok a po polovině jízdy jsem na něj začal útočit. Bohužel se mi předjížděcí manévr nepovedl a dál jsme jeli kolo na kolo. Bohužel tři kola před cílem jsem udělal jezdeckou chybu, podklouzlo mi přední kolo a já šel k zemi. Při pádu jsem ulomil spojkovou páčku a páčku přední brzdy a navíc mi slušnou chvíli nešla nastartovat motorka. Propadl jsem se až na desáté místo, nicméně jsem se pokusil zabrat a vybojovat alespoň osmou příčku. V cíli jsem měl rozporuplné pocity, velmi mě mrzela jezdecká chyba, protože jsem byl blízko nejvyššímu stupni, ale zároveň jsem si ověřil, že forma je na slušné úrovni, o čemž svědčilo i nejrychlejší kolo v první jízdě.
Do druhé jízdy jsem nezopakovat dobrý start a propracovával se dopředu z šestého místa. Na čele nám mezi tím odskočil Richier a skvěle odstartující M. Kadleček. Po polovině závodu jsem se dostal na třetí místo a dojel M. Kadlečka, bohužel se mi nezdařil předjížděcí manévr a zůstal jsem na třetím místě až do cíle. Ale skvěle jsme si s Michalem zazávodili a dali jsme vzpomenout soubojům, které jsme spolu předváděli před třinácti lety v mistrovství světa.

Celkově jsem ve Vranově skončil na čtvrtém místě.
Závod můžete sledovat ze záznamu na stanici NOVA SPORT v sobotu 21.4. od 11:15. Tento víkend mám závodní přestávku a ten následující, 29.4. mě čeká první závod MEZ mistrovství ČR v Pacově.

S pozdravem Jiří Čepelák

Převzato z www.gtmotocross.cz

Celý článek vč. fotografii najdete na : GTMOTOCROSS – Jiří ČEPELÁK O PRVNÍM ZÁVODU IMČR VE VRANOVĚ U BRNA